BOTTEGA VENETA - KNOT EAU ABSOLUENADČASOVÝ SYMBOL: ZLATÝ UZEL

Tento ikonický předmět snad ani není třeba představovat. Jeho design je tak povedený, že odolává i zkoušce času.

Knot je nevtíravá a zároveň nepřehlédnutelná a patří mezi legendy značky Bottega Veneta. Zaoblená kabelka minaudiere s elegantní kovovou sponou ve tvaru uzle se už představila v širokém spektru různých variací, kolekcí a sezón.

Roku 2014 značka Bottega Veneta začala psát novou kapitolu příběhu Knot, když představila novou vůni. Knot eau de parfum nese jméno legendární kabelky a vzdává hold jejímu slavnému tvaru. Vůně samotná pak slibuje nespočet možností. Zlatavý flakon, který do výsledného tvaru upravila zručná ruka mistra řemeslníka z těch nejluxusnějších materiálů, nese uzávěr ve tvaru uzle. Celek pak představuje dokonalé spojení nenápadného luxusu a vůně ze světa Bottega Veneta.

"Knot je jednou z mých oblíbených věcí, které každou sezónu navrhuji s obrovskou chutí. Je to trochu zvláštní, že tenhle jednoduchý tvar, který je zcela jasně vymezen prostorem i funkčností, nabízí tolik kreativních možností. Přirovnal jsem ho k netknutému malířskému plátnu, jelikož jsem přesvědčen, že nabízí nekonečné množství možností. Paradoxní je, že právě hranice vedou člověka k té největší kreativitě."
- Tomas Maier, kreativní ředitel

VÝRAZ RAFINOVANÉ SOFISTIKOVANOSTI

Čtyři roky po uvedení Knot eau de parfum představuje Bottega Veneta vůni Knot Eau Absolue. Nová kompozice se vyznačuje sytými honosnými tóny, které umocňují eleganci původní vůně.

Květinová orientální vůně se otevírá známou vůní levandule a pomerančového květu. Lahodná a komplexní sladkost jasmínu v srdci už trochu odlišuje Knot Eau Absolue od původní vůně. Kompozice pak nabírá na intenzitě a svůj vrchol nachází v motivu vzácné myrhy v základu. Závěrečná struktura přináší olfaktorické paletě Bottega Veneta zcela nový prvek, který vyniká rafinovaností a smyslností, prvek, v němž se zračí nekonečné množství možností luxusní značky.

Knot Eau Absolue znamená další krůček v dlouhodobé spolupráci kreativního ředitele Tomase Maiera s mistryní perfumérkou Danielou Andrier. V dokonalém souladu s hodnotami značky Bottega Veneta, tedy vysokou kvalitou a špičkovým řemeslným zpracováním, je i výběr těch nejvybranějších surovin.

CHARAKTER LUXUSNÍHO MÓDNÍHO DOPLŇKU

"Uzel představuje symbol značky Bottega Veneta. Znamená spojení s historií značky i s její budoucností. Nové kabelky řady Knot, jakými jsou například Olimpia Knot nebo City Knot, jsme navrhovali jako jakousi přechodovou fázi mezi ryze večerními minaudieres a kabelkami, které můžete používat i přes den. Použití ikonického prvku na uzávěr Knot eau de parfum a Knot Eau Absolue znamená další kapitolu našeho příběhu."
- Tomas Maier, kreativní ředitel

Flakon vůní Knot, který čerpá inspiraci v benátském skle a tradičních italských karaf, kombinuje zaoblené i rovné linie a odráží design minaudieres Knot. Ručně dokončený uzávěr a patent s finišem matného zlata

bude každé znalkyni Bottega Veneta zcela jistě povědomý. Sklo flakonu Knot Eau Absolue nyní však vyniká tmavší zlatou barvou, jelikož odráží hřejivější a honosnější charakter vůně. Ve flakonu lze zahlédnout hlubší pojetí rafinovanosti a smyslnosti, jeho masivní sklo zvyšuje vizuální intenzitu vůně a podtrhuje její prémiový ráz.Boucheron Jessica Zoella Jil Sander Thalgo Eksperience Kocostar Marionnaud Erborian YSL Missoni Cacharel Qudo Karl Lagerfeld Human+Kind